چرا باید وب سایت داشته باشیم؟

مقدمه

گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی عادات و رفتارهای افراد را دچار تغییر و تحول کرده است. با گسترش اینترنت، هر روز تعداد استفاده کنندگان از وب افزایش می‌یابد. به ویژه با شیوع بیماری‌های واگیردار همچون کرونا که زندگی و ارتباطات اجتماعی افراد دچار مشکل شده، نیاز به حضور در دنیای مجازی بیش از پیش احساس می‌شود.
اگر صاحب کسب و کاری هستید و حتی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید، اگر تمایل به رشد و توسعه کارتان داشته باشید به وب سایتی که ترجیحاً به صورت حرفه‌ای طراحی و ساخته شده نیاز خواهید داشت. برخی از مهم‌ترین تأثیرات وب سایت در بهبود کسب و کار در زیر آورده شده است.

مزایای داشتن وب سایت

اعتبار
داشتن وب سایت برای کسب و کارتان موجب می‌گردد که اعتبار شما نزد مشتریان، شرکاء و کارمندان بالقوه تان بیشتر شود و شما را در کسب و کارتان جدی تلقی کنند. همچنین، افراد سریعتر و راحت‌تر می‌توانند با جزئیات و نوع کاری که انجام می‌دهید آشنا شوند.

رقابت
یک وب سایت حرفه‌ای برای کسب و کارهای کوچک شرایطی فراهم می‌کند که در رقابت با شرکت‌های بزرگ دیده شوند و به مرور جایگاه خود را بهبود دهند.

فعالیت گسترده
اینترنت شبکه‌ای جهانی است. وب سایت موجب می‌شود که محدود به منطقه جغرافیایی خاصی نباشید. لذا، می‌توانید مشتریانی ملی و حتی بین المللی داشته باشید. همچنین، در کسب و کار سنتی چنانچه مغازه یا محل کار تعطیل باشد مشتری امکان خرید نخواهد داشت. اما، وب سایت در تمام ساعات شبانه روز در دسترس کاربران است.

تبلیغات چند رسانه‌ای
با استفاده از وب می‌توانید اطلاعات صوتی، تصویری و فیلم در مورد محصولات و کسب و کارتان در اختیار کاربران قرار دهید. در حالیکه هیچ بروشور و کاتالوگ کاغذی چنین امکانی را برای شما فراهم نمی‌سازد.

ارائه خدمات بهتر
چنانچه مکان فیزیکی یک کسب و کار تغییر کند، تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست خواهد داد. اما، با داشتن وب‌سایت همیشه مرجع آنلاینی وجود دارد که مشتریان از طریق آن با کسب و کار در ارتباط خواهند بود.

افزایش فروش
در گذشته خرید محصولی مقرون به صرفه برای افراد دشوار بود. چون افراد برای مقایسه قیمت باید به تعدادی فروشگاه که گاهی از هم فاصله زیادی داشتند سر می‌زدند. اما اکنون مصرف کنندگان به صورت آنلاین و صرف وقت و هزینه کمتر می‌توانند بهترین ارزش را با کمترین قیمت بازار خریداری کنند. لذا، شما می‌توانید با ارائه محصولات خود با قیمتی کمتر از رقبا، مشتریان بیشتری جذب کنید و فروش خود را افزایش دهید.

تعامل با مشتریان
در کسب و کار آنلاین در هر زمان و مکان می توانید با مشتریان خود از طریق بروز رسانی اخبار، گفتگوی زنده، مکالمات ایمیلی یا دریافت نظرات از طریق وب‌سایت ارتباط داشته باشید و هر لحظه پاسخگوی مشتریان بوده و به آن‌ها مشاوره تخصصی دهید. این کار اعتبار و ارزش برند شما را نزد مشتریانتان افزایش خواهد داد.

در این مقاله کوتاه سعی کردیم به صورت کلی شما را با مزایای داشتن و بسایت و راه اندازی وب سایت در کسب و کار آشنا سازیم. در روزهای آتی در این باره بیشتر صحبت خواهیم کرد/

نوشته های اخیر
آشنایی با هاست و دامنهسیستم مدیریت محتوا چیست؟